Specjalistyczny sprzęt

Leczenie w oparciu o najwyższe standardy

Aparat do biochemii krwi Mindray BS

umożliwia uzyskanie szybko wyników krwi podczas wizyty pacjenta z niewielkiej ilości surowicy krwi. Analizator jest w stanie oznaczyć kilkanaście parametrów.

Edan

urządzenie do oznaczenia elektrolitów oraz równowagi kwasowo zasadowej, bardzo przydatne w stanach nagłych, monitoringu chorób nerek oraz chorób endokrynologicznych.

Vet check

aparat umożliwiający określenie poziom hormonów tarczycy kortyzolu progesteronu, określnie poziomu lipazy trzustkowej służącej do diagnostyki ch trzustki  oraz określenie poziomu białka ostrej fazy u psów.

Vetscan pro

analizator do  oceny krzepliwości krwi oraz oznaczenia grupy krwi. W naszej praktyce używany przy diagnozowaniu chorób związanych z z zaburzeniem krzepliwości, przed biopsja gruboigłową wątroby, przed operacjami obarczonymi potencjalnym krwawieniem. Grupa krwi oznaczana jest przed planowaną transfuzją

Vetscan HM5

urządzenie w pełni zautomatyzowanym licznikiem krwinek z 5 -częsciowym różnicowaniem, który umożliwia w ciągu kilku minut uzyskanie wyników morfologii krwi.

Ciśnieniomierz dopplerowski VET PB

do mierzenia ciśnienia u zwierząt jest to profesjonalny, przenośny i kompaktowy zestaw do łatwego badania ciśnienia i przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. VET pb pozwala na wczesne wykrywanie nadciśnienia tętniczego oraz monitorowania akcji serca.

ECT Elektrochemioterapia

Urządzenie wykorzystywane jest w leczeniu guzów nowotworowych zlokalizowanych w powłokach ciała (umiejscowionych w skórze i tkance podskórnej). Pozwala na próbę niszczenia guzów nowotworowych o dowolnej etiologii (dowolne guzy zlokalizowane w powłokach czyli powierzchownie). Celem elektrochemioterapii jest uzyskanie miejscowej kontroli nad guzem nowotworowym wpływającym na pogorszenie jakości życia chorego lub wywołującym zagrażające życiu powikłania miejscowe. 

EKG

służy do zapisywania aktywności elektrycznej serca rejestrowanej na powierzchni ciała. Aparat ma bardzo istotne znaczenie w przypadku szybkiej diagnostyki u pacjenta z zaburzeniem rytmu serca, dostarcza istotnej informacji o przeroście mięśnia sercowego czy rozstrzeni jam serca. Badanie jest bardzo proste do wykonania. Urządzenie jest bardzo poręczne i przenośne, dzięki zasilanym akumulatorowo elektrokardiografami, które umożliwiającymi wydruk 3 lub 6 odprowadzeń w tym samym czasie.

Endoskop

sprzęt umożliwia badanie przewodu pokarmowego (górnego odcinka- endoskopia, tylnego odcinka-kolonoskopia) oraz układu oddechowego (bronchoskopia). Dzieki tej metodzie możemy pobrać materiał do badania i postawiać diagnozę. Dodatkowo urządzenie umożliwia usunięcie ciała obcego w prosty, szybki i bezpieczny sposób. Zabieg wykonuje się pod narkozą dla komfortu pacjenta oraz by wyeliminować niebezpieczne ruchy, które mogą stanowić zagrożenie podczas badania.

Inkubator 

Inkubator dla małych zwierząt Pet Brooder 90 jest to urządzenie, umożliwiające automatyczną kontrolę temperatury na poziomie 20 – 38ºC. Oraz automatyczną kontrolę wilgotności powietrza (40 – 60%). Posiada w sobie możliwość podłączenia tlenu i nebulizatora, aktywację jonizatora. Inkubator stwarza idealny mikroklimat i kontrolowane warunki dla noworodka w pierwszych godzinach życia. Również urządzenie jest bardzo ważne przy wcześniakach, które muszą przebywać w specjalnych otoczeniu. Urządzenie tym samym zwiększa szanse na przeżycie dla wrażliwego malucha. 

Inkubator również jest niezastąpionym urządzeniem po operacjach i zabiegach, ponieważ zapewnia odpowiednie środowisku dla rekonwalescencji psa, kota, świnki morskiej czy chomika. 

Kardiomonitor Datalys V7

służy do monitorowania i nadzorowania funkcji życiowych pacjenta. Jest bardzo prostu w obsłudze i oferuje wyspecjalizowane funkcje i oprogramowanie. Kardiomonitor jest to profesjonalne, duże urządzenie z pomiarem EKG, pulsoksymetrem, pomiarem ciśnienia, temperatury i monitorem oddechu oraz wieloma innymi możliwościami rozbudowy. Wyposażony w algorytmy dla weterynarii i skalibrowane pod kątem czułości, dostarczają precyzyjne dane o pacjentach. System na system alarmów, sygnalizujących od razu, jeżeli jakaś wartość parametrów zostanie przekroczona. 

Komora laminarna

posiada wbudowany system ciągłego przepływu filtrowanego powietrza w kierunku pionowym, pozwala na pracę w sterylnych warunkach, tzn. niezanieczyszczonych cząstkami stałymi z otoczenia zewnętrznego do wnętrza komory. W komorze wykorzystywane są wysokiej klasy filtry HEPA. Dzięki szerokiej gamie jednostek laminarnych, umożliwia dostosowanie komory do potrzeb laboratoryjnych. 

Komora laminarna w przychodni jest wyposażona w lampę ultrafioletową, przez co powietrze jest bardziej wyjałowione i zapewnia odpowiednie warunki do pracy z bakteriami, czy hodowli komórek. Natomiast specjalny palnik gazowy, podłączony do komory, dodatkowo pozwala pozbyć się szkolnych bakterii z wnętrza komory. 

Oftalmoskop

jest narzędziem okulistycznym wykorzystywanym w podstawowym badaniu dna oka. Badanie za pomocą oftalmoskopu pozwala zdiagnozować  patologiczne zmiany w gałce ocznej, ocenić stan pacjenta i wykluczyć poważniejsze choroby.

Otoskop

jest narzędziem okulistycznym wykorzystywanym w podstawowym badaniu dna oka. Badanie za pomocą oftalmoskopu pozwala zdiagnozować  patologiczne zmiany w gałce ocznej, ocenić stan pacjenta i wykluczyć poważniejsze choroby.

Pompy Infuzyjne

wolumetryczne i strzykawkowe służą do bardzo precyzyjnego cyklicznego lub ciągłego podawania leków oraz połynoterapii. Mogą być wykorzystywane również przy transfuzji oraz przy dożywianiu pozajelitowym. Umożliwiają stabilne i bezpieczne podawanie płynów i leków.

Skaler Ultrasoniczny UDS-E LED WOODPECKER

znajduje swoje zastosowanie w stomatologii weterynaryjnej. Wysokiej jakości i przenośny, pozwala na bardzo profesjonalne zabiegi stomatologiczne. Między innymi usuwania złamanych narzędzi kanałowych czy usuwania kamienia nazębnego. Ultradźwięki wytwarzane przez skaler kruszą i umożliwiają oderwanie od zębów osadzonego na nich kamienie

Sztywna Optyka 

 pozwala na wykonanie badania rinoskopowego (jam nosowych) oraz badanie górnego odcinka oddechowego u bardzo małych pacjentów nawet poniżej 1 kg. Sprzęt ten szczególnie przydatny do usuwania ciał obcych – kłosów z jam nosowych oraz do pobierania materiału diagnostycznego w chorobach onkologicznych.

 

Tonometria

jest to urządzenie służące do bezpiecznego pomiaru ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Badanie jest rutynowe w profilaktyce okulistycznej, wykonuje się je w przypadku podejrzenia jaskry, nadciśnienia ocznego i kontroli po zabiegach w gałce ocznej.

 

Radiografia Bezpośrednia 

jest to nowoczesny system obrazowania RTG. Wykonanie takiego badania jest często niezbędne w przypadku zweryfikowania postawionej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Sprzęt w przychodni jest dostosowany do potrzeb pacjentów. Dzięki czułemu detektorowi pozwala na uzyskanie dokładnego i wysokiej jakości obrazu wyszczególnionego fragmentu ciała. Co istotne, dawka promieniowania jest nawet do 30% niższa w porównaniu z tradycyjnym sprzętem RTG. Dodatkowo specjalistyczny i bezpieczny sprzęt pozwala na oszczędność czasu, ponieważ obraz jest przesyłany bezpośrednio do komputera i pozwala na szybką korektę do następnego ujęcia, jeżeli uzyskany obraz tego wymaga. Kolejną ważna cechą jest możliwość przechowywania całej dokumentacji w formie zdigitalizowanej.