Dziś pragniemy podzielić się z Wami historią naszego dzielnego małego pacjenta, Rokiego!

Roki, 15-letni piesek, niedawno przeszedł przez trudny okres. Jego opiekunów zaniepokoił duży obrys brzucha oraz malejący apetyt. Pierwsza wizyta u weterynarza była dramatyczna, ponieważ postawiono diagnozę: guz wątroby i zalecono eutanazję, jeśli stan zdrowia pogorszy się dalej. Zrozpaczeni opiekunowie postanowili zasięgnąć u nas drugiej opinii. Pacjent został skierowany na tomografię komputerową, która potwierdziła istnienie ogromnej torbielowatej zmiany, wywodzącej się z jednego płata wątroby, ale dostarczyła także informację, że pozostała część miąższu wątroby jest prawidłowa. Podjęliśmy decyzję o operacji.

Roki przed operacją ważył 4,0 kg, a po operacji 2,5kg! 1,5 kg zmiana okazała się być mięsakiem.

Roki jest prawdziwym bohaterem. Wprawdzie będzie musiał regularnie uczęszczać na kontrole onkologiczne, ale już teraz czuje się świetnie i odzyskał swoją wagę – waży 4,5 kg! A najważniejsze jest to, że guza już nie ma!

Chcemy podziękować wspaniałym opiekunom Rokiego za ich oddanie i wsparcie w trudnych chwilach. To historia, która pokazuje, że miłość i staranność w opiece nad naszymi zwierzętami mogą zdziałać cuda. Trzymajcie kciuki za Rokiego na jego dalszej drodze do zdrowia!