Czasami nie jesteśmy pewni czy nasz pupil wykazuje oznaki choroby, dlatego w to niedzielne popołudnie chcemy podzielić się z Wami bardzo ważnym tematem i przekazać kilka istotnych wskazówek, które pomogą szybciej rozpoznawać pierwsze objawy choroby u Waszych ukochanych zwierzaków

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na: 

Monitorujcie apetyt: Nagła zmiana w apetycie, czy brak chęci do jedzenia lub nadmierna potrzeba jedzenia, może być oznaką problemów zdrowotnych.

Zachowanie: Zwracajcie uwagę na zmiany w zachowaniu, takie jak apatia, nadmierny sen, lęk, agresja lub niepokój.

Obserwujcie sierść i skórę: Sucha, łuszcząca się sierść, świąd, plamy, zaczerwienienia lub utrata sierści mogą być objawami problemów skórnych lub alergii.

Kontrolujcie picie i oddawanie moczu: Nadmierna pragnienie lub częste oddawanie moczu mogą sugerować problemy nerkowe lub cukrzycę.

Zmiany w chodzeniu i ruchu: Trudności w chodzeniu, kulawizna lub niestabilność mogą wskazywać na problemy ortopedyczne lub neurologiczne.

Zwracajcie uwagę na oczy i uszy: Wydzielina, zaczerwienienie, świąd lub drapanie się w okolicach oczu lub uszu mogą być znakiem infekcji lub innych problemów zdrowotnych.

Obserwujcie oddech: Nadmierne kaszel, duszność lub trudności w oddychaniu mogą oznaczać problemy układu oddechowego.

Niestrawność: Wymioty, biegunka, brak apetytu lub trudności w trawieniu mogą być związane z problemami układu pokarmowego.

Kontrolujcie kał i mocz: Krew w moczu lub kale to powód do niepokoju i powinien być jak najszybciej skonsultowany z weterynarzem.

Temperatura ciała: Jeśli macie termometr dla zwierząt, monitorujcie temperaturę ciała. Gorączka lub hipotermia mogą być oznaką choroby.

Jeśli zauważycie któreś z tych objawów u Waszych pupili, nie wahajcie się skontaktować z naszą przychodnią. Nasz doświadczony zespół weterynarzy jest tu, aby pomóc i zapewnić Waszym zwierzakom profesjonalną opiekę.

Pamiętajcie, że wcześnie rozpoznane choroby są łatwiejsze do leczenia. Zdrowe zwierzaki to szczęśliwe zwierzaki!